State Trail Standings

High School

Place Angler’s Name Club Total
1 Claude Loftin-Tyson Verkaik Marion County High School Bassmasters 2446
2 James Romig-Coltyn Morris Putnam County Bassmasters 2438
3 Jett Stanley-Aaron Yavorsky Tampa Bay Junior Bass Club High School 2417
4 Tommy Dunaway-Riley McKamey Capital City High School Bass Hunters 2393
5 Drew Pitts-Luke Romesburg Tampa Bay Junior Bass Club High School 2381
6 Dawson Ettinger-Camren Teuton Clay County High School Bassmasters 2372
7 Latt Durrance-Trent Nelson Okeechobee Brahmans 2364
8 Ryan Padgett-Zach Dicks Columbia High School Bassmasters 2295
9 Braxton Johnson-Braxton Williams Columbia High School Bassmasters 2181
10 Carson Russell-Bryce Balentine Central Florida Youth Anglers 2153
11 Jabe Herring-Owen Heron Dixie Co Bass Masters HS Fishing 2139
12 Conner Frederick-Timothy Finley Nassau Christian Bass Club 2134
13 Cody Morgan-Cade Grigsby Bishop Kenny High School 2097
14 Anna Swisher-Ty Jackson Columbia High School Bassmasters 2026
15 Cole Rountree-Cooper Bishman Central Florida Youth Anglers 2016
16 Nicholas Claussen-Jacob Ellis Central Florida Youth Anglers 2001
17 Giancarlo Russo-Seth Jones Capital City High School Bass Hunters 1998
18 Remington Potter-Zachary Flanagan Liberty County Anglers 1959
19 Conner Swindle-Max Lofton LaBelle High Anglers 1943
20 Dalton Loos-Wyatt Daily Marion County High School Bassmasters 1870
21 John Forrest Arnold-Kyle Grieshaber Central Florida Youth Anglers 1847
22 Bryce Dimauro-Justin Lawrence Seminole Junior Anglers 1846
23 Landon Rollison-Braden Sullivan Dixie Co Bass Masters HS Fishing 1839
24 Colton McPeak-Rafe Sexton Okeechobee Brahmans 1830
25 Carter Wilson-Ethan Lewis Chiles High School Fishing Team 1823
26 Thomas Nash-Tyler Boston Columbia High School Bassmasters 1788
27 Jack Peeler-Cole Davis Tampa Bay Junior Bass Club High School 1735
28 Dylan Blount-Syde Long Chiles High School Fishing Team 1731
29 Fisher Cusic-McKenna Lints Lake Wales High School 1727
30 Dalton Dunn-Jon Thornton, Jr Seminole Junior Anglers 1683
31 Tanner Wolf-Colby Crabtree Central Florida Youth Anglers 1652
32 Aaron Woodard-Tucker Fike Auburndale High School 1598
33 Harley Collins-Brooke Collins LaBelle High Anglers 1548
34 Clay Jackson-Blade Knowles Auburndale High School 1529
35 Jason Whitaker-DJ Holmes Mulberry Bassmasters 1463
36 Thomas Wright-Hunter Blevins Seminole Junior Anglers 1439
37 Waylon Burton-Garrett Gregory McKeel High School Fishing Team 1387

Junior

Place Angler’s Name Club Total
1 Tanner Crow-Blaine Davis Liberty County Junior Anglers 2339
2 Alex Tyler-Briley West McKeel Junior Fishing Team 2336
3 Ty Cooper-Landon McLauchlin Mulberry Bassmasters Jr Anglers 2126
4 Clayburn Reed-Gavin Gooding Mulberry Bassmasters Jr Anglers 2126
5 Renner Roberts-Dylan Chester Liberty County Junior Anglers 2110
6 Maya Szentmartoni-Ragyn Mohney Okeechobee Jr Bassmasters 1911
7 Dylan Holcomb-Maddox Taunton Liberty County Junior Anglers 1780
8 Connor Kennedy-Hayden Johns Mulberry Bassmasters Jr Anglers 1744
9 Lane Davis-Korbyn Lewis Okeechobee Jr Bassmasters 1735
10 Terry Wildes-Adam Daniels Nassau Christian Bass Club Junior 1710
11 Harold (Drake) Walls-Jack Kennedy Mulberry Bassmasters Jr Anglers 1320