Jun. 13th & 14th, 2020 – High School (State Championship) – Lake Seminole

Day 1

Place Participant Club Fish Wgt Pen B/F Total
1 Gunner Thomas-Zack Griffin Bainbridge Bass Cats  5/4  18.07 0.25 6.35 17.82
2 Ashton C. Smith-Jamie Roberts West Volusia Schools River Ratz  5/5  17.71 0.00 0.00 17.71
3 Ben Kuhn-Cole Merritt Chiles High School Fishing Team  5/5  17.13 0.00 0.00 17.13
4 Dawson Ettinger-Michael Reneau Clay County High School Bassmasters  5/5  16.83 0.00 0.00 16.83
5 Kenny Garand-Dylan Casazza Tampa Bay Junior Bass Club High School  5/5  16.76 0.00 0.00 16.76
6 Caleb Reynolds-Lex Thompson Bainbridge Bass Cats  5/5  16.33 0.00 0.00 16.33
7 Chase Givens-Chase Hubble Strawberry Crest  5/5  16.16 0.00 6.42 16.16
8 Trent Nelson-Wyatt Cannon Okeechobee Brahmans  5/3  16.51 0.50 0.00 16.01
9 Latt Durrance-Case Durrance Okeechobee Brahmans  5/5  15.81 0.00 4.51 15.81
10 Justin Lawrence-Grady Windham Seminole Junior Anglers  5/5  15.49 0.00 0.00 15.49
11 Zach Temperly-Will Grace Seminole Junior Anglers  5/5  15.09 0.00 0.00 15.09
12 Seth Slanker-Jackson Swisher Columbia High School Bassmasters  5/5  14.85 0.00 0.00 14.85
13 Owen Gooding-Cricket Coates Mulberry Bassmasters  5/5  14.41 0.00 5.88 14.41
14 Zack Barrera-Dalton Loos Marion County Bassmasters  5/5  13.97 0.00 0.00 13.97
15 Fisher Cusic-Jacob Dickinson Central Florida Youth Anglers  5/5  13.89 0.00 4.12 13.89
16 Coley Riley-Chelsea Woodard Strawberry Crest  5/5  13.87 0.00 0.00 13.87
17 Gage Sellars-Brock Lewis Bainbridge Bass Cats  5/5  13.70 0.00 5.68 13.70
18 Nathan Frederick-Conner Frederick Nassau Christian Bass Club  5/4  13.85 0.25 0.00 13.60
19 Caleb Kinyon-Grayson Ashley Seminole Junior Anglers  5/4  13.82 0.25 0.00 13.57
20 Conner Herring-Parker Landen Dixie Co Bass Masters HS Fishing  5/5  12.55 0.00 0.00 12.55
21 Blake Sparkman-Logan Sparkman Chiles High School Fishing Team  4/3  12.79 0.25 0.00 12.54
22 Nolan Wilson-Carter Wilson Chiles High School Fishing Team  5/5  12.48 0.00 5.42 12.48
23 Max Ness-Brantley Hall Plant City High School  5/5  12.42 0.00 0.00 12.42
24 Tristan Barber-Christopher Grimes Lake Wales High School  4/4  12.22 0.00 5.05 12.22
25 Wyatt Sumner-Savannah Sumner Auburndale High School  5/5  11.83 0.00 0.00 11.83
26 Shane Dill-Bowynn Brown Bainbridge Bass Cats  5/5  11.50 0.00 0.00 11.50
27 Davis Dimauro-Bryce Dimauro Seminole Junior Anglers  5/5  11.36 0.00 0.00 11.36
28 Hayden McDaniel-Caden Wooten Wewahitchka Gators  5/5  10.85 0.00 0.00 10.85
29 Kayla Hardy-Kolby Sherrod Columbia High School Bassmasters  3/3  10.78 0.00 4.72 10.78
30 Will Boyd-Jeremy Monda Quincy High School Bassmasters  5/5  10.73 0.00 0.00 10.73
30 David English-James Dylan Ratliff Chiles High School Fishing Team  5/5  10.73 0.00 0.00 10.73
32 Kyle Zainitzer-Tyler Scott Okeechobee Brahmans  5/5  10.68 0.00 0.00 10.68
33 Travis Howell-Jacob Alday SneadsHigh School  4/4  10.65 0.00 0.00 10.65
34 Brent Johns-Giancarlo Russo Quincy High School Bassmasters  5/5  10.49 0.00 0.00 10.49
35 Andrew Ready-Riley McPherson George Jenkins Bassmasters  5/5  10.47 0.00 6.19 10.47
36 Briar Napier-Garrett Thomas 863 Anglers of Highlands County  5/5  10.46 0.00 5.31 10.46
37 Jacob Teal-Brady Patisaul Mulberry Bassmasters  5/2  11.18 0.75 0.00 10.43
38 Carson Russell-David Thompson Central Florida Youth Anglers  5/3  10.86 0.50 0.00 10.36
39 Josh Johnson-Gavin McKenzie Auburndale High School  4/3  10.40 0.25 5.92 10.15
40 Cole Rountree-Cooper Bishman Central Florida Youth Anglers  5/5  10.03 0.00 0.00 10.03
41 Ryan Padgett-Zach Dicks Columbia High School Bassmasters  5/5  10.01 0.00 0.00 10.01
42 Harley Collins-Isaac Polanco LaBelle High Anglers  5/5  10.00 0.00 0.00 10.00
43 Jacob Payne-Blake Thomas Southern Bass Junior Bass Masters  5/5  9.65 0.00 0.00 9.65
44 Josh McCann-Jesse Martin Tampa Bay Junior Bass Club High School  4/4  9.63 0.00 0.00 9.63
45 Tristan Whittaker-Will Rhoades Panhandle Youth Anglers High School  5/5  9.54 0.00 0.00 9.54
46 Drew Bradstreet-Kamden Bradstreet Central Florida Youth Anglers  5/5  9.44 0.00 0.00 9.44
47 Lane Hulse-Patrick Long Chiles High School Fishing Team  5/5  9.35 0.00 0.00 9.35
48 Ty Jackson-Jessie Altman Columbia High School Bassmasters  5/5  9.34 0.00 0.00 9.34
49 Remington Potter-Caden Branch Liberty County Anglers  4/4  9.28 0.00 0.00 9.28
50 Brody Thomas-Miles Cundiff Bainbridge Bass Cats  5/5  9.20 0.00 0.00 9.20
51 Claude Loftin-Dylan Murrell Marion County High School Bassmasters  5/5  8.91 0.00 0.00 8.91
52 Lindsey Slanker-Anna Swisher Columbia High School Bassmasters  3/3  8.91 0.00 0.00 8.91
53 Drew Pitts-Luke Romesburg Tampa Bay Junior Bass Club High School  5/5  8.61 0.00 0.00 8.61
54 Samuel Godwin- SneadsHigh School  4/4  8.60 0.00 5.64 8.60
55 Evan Wade Newell-Michael-John Teate, Jr Central Florida Youth Anglers  4/4  8.53 0.00 0.00 8.53
56 Cody Morgan-Riley McCormick Bishop Kenny High School  4/4  8.49 0.00 0.00 8.49
57 Tommy Dunaway-Riley McKamey Capital City Junior Bass Hunters  5/5  8.27 0.00 0.00 8.27
58 James Romig-Coltyn Morris Putnam County Bassmasters  4/4  8.04 0.00 0.00 8.04
59 Kaden Burrus-Lane Wilkinson Lake Wales High School  5/4  8.08 0.25 0.00 7.83
60 Jeffrey Worthy-Dillon Smith George Jenkins Bassmasters  5/5  7.58 0.00 0.00 7.58
61 Philip (JP) Gilman-Kohle Harigel Panhandle Youth Anglers High School  4/4  7.51 0.00 0.00 7.51
62 James Stevens-Lane McDaniel Wewahitchka Gators  4/4  7.39 0.00 0.00 7.39
63 Ethan Lewis-Tommy Candelaria Chiles High School Fishing Team  2/2  7.28 0.00 4.85 7.28
64 Kaleb Moulton-Andrew Parkerson Panhandle Youth Anglers High School  4/4  6.64 0.00 0.00 6.64
65 Seth Calareso-Troy Davis Wewahitchka Gators  5/5  6.60 0.00 0.00 6.60
66 Stanley Flesher-Chase Grigsby Highlands County Anglers Club  3/3  5.88 0.00 0.00 5.88
67 Harrison Justice-Ethan Cayer Tampa Bay Junior Bass Club High School  4/3  6.12 0.25 0.00 5.87
68 Aaron Woodard-Jared Kirkland Auburndale High School  4/4  5.85 0.00 0.00 5.85
69 Dalton Dunn-Jon Thornton, Jr Seminole Junior Anglers  3/3  5.80 0.00 0.00 5.80
70 Logan McMasters-Kameron Carter Okeechobee Brahmans  3/3  5.77 0.00 0.00 5.77
71 Alexander Williams- Godby High School Anglers  4/4  5.61 0.00 0.00 5.61
72 Kaitlyn Johnson-Amber Rourks Columbia High School Bassmasters  2/2  5.45 0.00 0.00 5.45
73 Sammy Jay Acree-William (Billy) Campbell Lake Wales High School  4/4  4.66 0.00 0.00 4.66
74 Wyatt Hodges-Noah Buchanan Nassau Christian Bass Club  3/2  4.90 0.25 0.00 4.65
75 Parker Hughes-Cooper Hughes Marion County High School Bassmasters  4/4  4.63 0.00 0.00 4.63
76 Justin Williams-Braxton Williams Columbia High School Bassmasters  2/2  4.37 0.00 0.00 4.37
77 Austin Young-Ryan Scott Highlands County Anglers Club  2/2  4.34 0.00 0.00 4.34
78 Trevor Davis-Jordan Register Putnam County Bassmasters  4/4  4.28 0.00 0.00 4.28
79 Merrick Diaz-Jett Stanley Strawberry Crest  3/3  3.82 0.00 0.00 3.82
80 Bodie Lachina- Southern Bass Junior Bass Masters  3/3  3.67 0.00 0.00 3.67
81 Max Lofton-Conner Swindle LaBelle High Anglers  1/1  3.36 0.00 3.36 3.36
82 Ryan Garrett-Austin Leever King High Bass Club  2/2  3.32 0.00 0.00 3.32
83 Jackson Huckabee-Trace Mathews Crestview High Bassmasters  2/2  2.99 0.00 0.00 2.99
84 Richard (Riley) Miller-Maddox Hood Auburndale High School  2/2  2.67 0.00 0.00 2.67
85 Tyson Verkaik-Kalen Harbaugh Marion County High School Bassmasters  2/2  2.52 0.00 0.00 2.52
86 Carsten McInnes-Carson Porter Marion County High School Bassmasters  1/1  2.41 0.00 2.41 2.41
87 Lucille Sloan-Aedan Lucas SneadsHigh School  1/1  2.18 0.00 2.18 2.18
88 Braxton Johnson-Kyle Scott Columbia High School Bassmasters  1/1  2.12 0.00 2.12 2.12
89 DJ Holmes- Auburndale High School  2/2  2.07 0.00 0.00 2.07
90 Caleb Straight-Kalob Swanson Panhandle Youth Anglers High School  2/2  2.05 0.00 0.00 2.05
91 Dylan Blount-Syde Long Chiles High School Fishing Team  1/1  1.37 0.00 1.37 1.37
92 Colton McPeak-Seth Hendrix Okeechobee Brahmans  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
92 Jesse Nance- Crestview High Bassmasters  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
92 Thomas Nash-Chance Kurrash Columbia High School Bassmasters  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
92 Patrick Papania-Colin Papania Chiles High School Fishing Team  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
92 Andrew (Andy) Revell-Cody Pass Liberty County Anglers  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
               
Big Bass Chase Givens-Chase Hubble Strawberry Crest       6.42  

Day 2

Place Participant Club Fish Wgt Pen B/F Total
1 Ty Jackson-Jessie Altman Columbia High School Bassmasters  5/5  24.12 0.00 5.62 24.12
2 Seth Slanker-Jackson Swisher Columbia High School Bassmasters  5/5  19.08 0.00 0.00 19.08
3 Gage Sellars-Brock Lewis Bainbridge Bass Cats  5/5  17.48 0.00 5.79 17.48
4 Kenny Garand-Dylan Casazza Tampa Bay Junior Bass Club High School  5/4  16.87 0.25 4.47 16.62
5 Brent Johns-Giancarlo Russo Quincy High School Bassmasters  5/5  16.57 0.00 4.32 16.57
6 Shane Dill-Bowynn Brown Bainbridge Bass Cats  5/4  15.99 0.25 5.07 15.74
7 Ryan Padgett-Zach Dicks Columbia High School Bassmasters  5/5  15.42 0.00 4.98 15.42
8 Conner Herring-Parker Landen Dixie Co Bass Masters HS Fishing  5/5  14.54 0.00 0.00 14.54
9 Tyson Verkaik-Kalen Harbaugh Marion County High School Bassmasters  5/5  14.08 0.00 5.99 14.08
10 Ashton C. Smith-Jamie Roberts West Volusia Schools River Ratz  5/4  13.64 0.25 5.49 13.39
11 Kaitlyn Johnson-Amber Rourks Columbia High School Bassmasters  4/4  13.35 0.00 0.00 13.35
12 Zach Temperly-Will Grace Seminole Junior Anglers  5/5  13.24 0.00 0.00 13.24
13 Chase Givens-Chase Hubble Strawberry Crest  5/5  12.38 0.00 5.26 12.38
14 Owen Gooding-Cricket Coates Mulberry Bassmasters  5/5  12.07 0.00 6.01 12.07
15 Davis Dimauro-Bryce Dimauro Seminole Junior Anglers  5/5  12.05 0.00 0.00 12.05
16 Justin Lawrence-Grady Windham Seminole Junior Anglers  5/5  12.00 0.00 0.00 12.00
17 James Stevens-Lane McDaniel Wewahitchka Gators  5/5  11.88 0.00 0.00 11.88
18 Fisher Cusic-Jacob Dickinson Central Florida Youth Anglers  5/5  11.64 0.00 0.00 11.64
19 Ben Kuhn-Cole Merritt Chiles High School Fishing Team  5/4  11.77 0.25 0.00 11.52
20 Alexander Williams- Godby High School Anglers  5/4  11.64 0.25 0.00 11.39
21 Dawson Ettinger-Michael Reneau Clay County High School Bassmasters  5/5  11.18 0.00 0.00 11.18
22 Carson Russell-David Thompson Central Florida Youth Anglers  5/5  10.92 0.00 4.60 10.92
23 Kaleb Moulton-Andrew Parkerson Panhandle Youth Anglers High School  5/5  10.89 0.00 0.00 10.89
24 Lane Hulse-Patrick Long Chiles High School Fishing Team  5/4  11.02 0.25 0.00 10.77
25 Cody Morgan-Riley McCormick Bishop Kenny High School  5/5  10.71 0.00 0.00 10.71
26 Drew Pitts-Luke Romesburg Tampa Bay Junior Bass Club High School  5/4  10.60 0.25 0.00 10.35
27 Harrison Justice-Ethan Cayer Tampa Bay Junior Bass Club High School  5/5  10.32 0.00 0.00 10.32
28 Caleb Kinyon-Grayson Ashley Seminole Junior Anglers  5/5  10.02 0.00 0.00 10.02
29 Will Boyd-Jeremy Monda Quincy High School Bassmasters  5/5  9.79 0.00 0.00 9.79
30 Tommy Dunaway-Riley McKamey Capital City Junior Bass Hunters  3/3  9.73 0.00 4.44 9.73
31 Caleb Reynolds-Lex Thompson Bainbridge Bass Cats  5/5  9.54 0.00 0.00 9.54
32 Jacob Payne-Blake Thomas Southern Bass Junior Bass Masters  5/5  9.50 0.00 0.00 9.50
33 James Romig-Coltyn Morris Putnam County Bassmasters  5/5  9.15 0.00 0.00 9.15
34 Blake Sparkman-Logan Sparkman Chiles High School Fishing Team  3/3  8.97 0.00 0.00 8.97
35 Ryan Garrett-Austin Leever King High Bass Club  5/5  8.67 0.00 0.00 8.67
36 Hayden McDaniel-Caden Wooten Wewahitchka Gators  5/4  8.83 0.25 0.00 8.58
37 Cole Rountree-Cooper Bishman Central Florida Youth Anglers  5/5  8.55 0.00 0.00 8.55
38 Tristan Whittaker-Will Rhoades Panhandle Youth Anglers High School  5/5  8.46 0.00 0.00 8.46
39 Claude Loftin-Dylan Murrell Marion County High School Bassmasters  5/5  8.23 0.00 0.00 8.23
40 Tristan Barber-Christopher Grimes Lake Wales High School  4/4  7.60 0.00 0.00 7.60
41 Stanley Flesher-Chase Grigsby Highlands County Anglers Club  5/5  7.59 0.00 0.00 7.59
42 Zack Barrera-Dalton Loos Marion County Bassmasters  5/5  7.47 0.00 0.00 7.47
43 Kaden Burrus-Lane Wilkinson Lake Wales High School  4/4  6.88 0.00 0.00 6.88
44 Thomas Nash-Chance Kurrash Columbia High School Bassmasters  5/5  6.85 0.00 0.00 6.85
45 Merrick Diaz-Jett Stanley Strawberry Crest  5/5  6.60 0.00 0.00 6.60
46 Harley Collins-Isaac Polanco LaBelle High Anglers  1/1  6.57 0.00 6.57 6.57
47 Trent Nelson-Wyatt Cannon Okeechobee Brahmans  5/5  6.56 0.00 0.00 6.56
48 Carsten McInnes-Carson Porter Marion County High School Bassmasters  1/1  6.54 0.00 6.29 6.54
49 Jeffrey Worthy-Dillon Smith George Jenkins Bassmasters  3/3  6.49 0.00 0.00 6.49
50 Wyatt Hodges-Noah Buchanan Nassau Christian Bass Club  4/4  6.15 0.00 0.00 6.15
51 Kyle Zainitzer-Tyler Scott Okeechobee Brahmans  5/4  6.31 0.25 0.00 6.06
52 Nathan Frederick-Conner Frederick Nassau Christian Bass Club  3/3  6.03 0.00 0.00 6.03
53 Samuel Godwin- SneadsHigh School  4/4  5.63 0.00 0.00 5.63
54 Drew Bradstreet-Kamden Bradstreet Central Florida Youth Anglers  3/3  5.16 0.00 0.00 5.16
55 Colton McPeak-Seth Hendrix Okeechobee Brahmans  2/1  5.35 0.25 0.00 5.10
56 Jesse Nance- Crestview High Bassmasters  3/3  4.84 0.00 0.00 4.84
57 Remington Potter-Caden Branch Liberty County Anglers  3/3  4.75 0.00 0.00 4.75
58 Logan McMasters-Kameron Carter Okeechobee Brahmans  4/4  4.59 0.00 0.00 4.59
59 Patrick Papania-Colin Papania Chiles High School Fishing Team  2/2  4.49 0.00 0.00 4.49
60 Ethan Lewis-Tommy Candelaria Chiles High School Fishing Team  1/1  4.28 0.00 4.03 4.28
61 Lindsey Slanker-Anna Swisher Columbia High School Bassmasters  1/1  3.95 0.00 3.95 3.95
62 Braxton Johnson-Kyle Scott Columbia High School Bassmasters  3/3  3.88 0.00 0.00 3.88
63 Latt Durrance-Case Durrance Okeechobee Brahmans  2/2  3.37 0.00 0.00 3.37
64 Coley Riley-Chelsea Woodard Strawberry Crest  1/1  3.11 0.00 3.11 3.11
65 Gunner Thomas-Zack Griffin Bainbridge Bass Cats  2/2  3.06 0.00 0.00 3.06
66 Travis Howell-Jacob Alday SneadsHigh School  3/3  4.82 2.00 0.00 2.82
67 Seth Calareso-Troy Davis Wewahitchka Gators  3/3  2.62 0.00 0.00 2.62
68 Dalton Dunn-Jon Thornton, Jr Seminole Junior Anglers  3/3  2.58 0.00 0.00 2.58
69 Dylan Blount-Syde Long Chiles High School Fishing Team  2/2  2.23 0.00 0.00 2.23
70 Max Ness-Brantley Hall Plant City High School  1/1  1.83 0.00 1.83 1.83
71 Nolan Wilson-Carter Wilson Chiles High School Fishing Team  1/1  1.44 0.00 1.19 1.44
72 DJ Holmes- Auburndale High School  1/1  1.26 0.00 1.26 1.26
73 Kayla Hardy-Kolby Sherrod Columbia High School Bassmasters  1/1  0.82 0.00 0.57 0.82
74 Wyatt Sumner-Savannah Sumner Auburndale High School  2/2  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Sammy Jay Acree-William (Billy) Campbell Lake Wales High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Trevor Davis-Jordan Register Putnam County Bassmasters  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 David English-James Dylan Ratliff Chiles High School Fishing Team  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Philip (JP) Gilman-Kohle Harigel Panhandle Youth Anglers High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Jackson Huckabee-Trace Mathews Crestview High Bassmasters  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Parker Hughes-Cooper Hughes Marion County High School Bassmasters  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Josh Johnson-Gavin McKenzie Auburndale High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Bodie Lachina- Southern Bass Junior Bass Masters  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Max Lofton-Conner Swindle LaBelle High Anglers  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Josh McCann-Jesse Martin Tampa Bay Junior Bass Club High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Richard (Riley) Miller-Maddox Hood Auburndale High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Briar Napier-Garrett Thomas 863 Anglers of Highlands County  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Evan Wade Newell-Michael-John Teate, Jr Central Florida Youth Anglers  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Andrew Ready-Riley McPherson George Jenkins Bassmasters  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Andrew (Andy) Revell-Cody Pass Liberty County Anglers  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Lucille Sloan-Aedan Lucas SneadsHigh School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Caleb Straight-Kalob Swanson Panhandle Youth Anglers High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Jacob Teal-Brady Patisaul Mulberry Bassmasters  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Brody Thomas-Miles Cundiff Bainbridge Bass Cats  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Justin Williams-Braxton Williams Columbia High School Bassmasters  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Aaron Woodard-Jared Kirkland Auburndale High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
75 Austin Young-Ryan Scott Highlands County Anglers Club  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00
               
Big Bass Harley Collins-Isaac Polanco LaBelle High Anglers       6.57  

Overall

Place Team Club Fish Weight Penalty B/F Day 1 Day 2 Total Wgt
1 Seth Slanker-Jackson Swisher Columbia High School Bassmasters 10/10 33.93 0.00 0.00 14.85 19.08 33.93
2 Ty Jackson-Jessie Altman Columbia High School Bassmasters 10/10 33.46 0.00 5.62 9.34 24.12 33.46
3 Kenny Garand-Dylan Casazza Tampa Bay Junior Bass Club High School 10/9  33.63 0.25 4.47 16.76 16.62 33.13
4 Gage Sellars-Brock Lewis Bainbridge Bass Cats 10/10 31.18 0.00 5.79 13.70 17.48 31.18
5 Ashton C. Smith-Jamie Roberts West Volusia Schools River Ratz 10/9  31.35 0.25 5.49 17.71 13.39 30.85
6 Chase Givens-Chase Hubble Strawberry Crest 10/10 28.54 0.00 6.42 16.16 12.38 28.54
7 Ben Kuhn-Cole Merritt Chiles High School Fishing Team 10/9  28.90 0.25 0.00 17.13 11.52 28.40
8 Zach Temperly-Will Grace Seminole Junior Anglers 10/10 28.33 0.00 0.00 15.09 13.24 28.33
9 Dawson Ettinger-Michael Reneau Clay County High School Bassmasters 10/10 28.01 0.00 0.00 16.83 11.18 28.01
10 Justin Lawrence-Grady Windham Seminole Junior Anglers 10/10 27.49 0.00 0.00 15.49 12.00 27.49
11 Conner Herring-Parker Landen Dixie Co Bass Masters HS Fishing 10/10 27.09 0.00 0.00 12.55 14.54 27.09
12 Brent Johns-Giancarlo Russo Quincy High School Bassmasters 10/10 27.06 0.00 4.32 10.49 16.57 27.06
13 Shane Dill-Bowynn Brown Bainbridge Bass Cats 10/9  27.49 0.25 5.07 11.50 15.74 26.99
14 Owen Gooding-Cricket Coates Mulberry Bassmasters 10/10 26.48 0.00 6.01 14.41 12.07 26.48
15 Caleb Reynolds-Lex Thompson Bainbridge Bass Cats 10/10 25.87 0.00 0.00 16.33 9.54 25.87
16 Fisher Cusic-Jacob Dickinson Central Florida Youth Anglers 10/10 25.53 0.00 4.12 13.89 11.64 25.53
17 Ryan Padgett-Zach Dicks Columbia High School Bassmasters 10/10 25.43 0.00 4.98 10.01 15.42 25.43
18 Davis Dimauro-Bryce Dimauro Seminole Junior Anglers 10/10 23.41 0.00 0.00 11.36 12.05 23.41
19 Caleb Kinyon-Grayson Ashley Seminole Junior Anglers 10/9  23.84 0.25 0.00 13.57 10.02 23.34
20 Trent Nelson-Wyatt Cannon Okeechobee Brahmans 10/8  23.07 0.50 0.00 16.01 6.56 22.07
21 Zack Barrera-Dalton Loos Marion County Bassmasters 10/10 21.44 0.00 0.00 13.97 7.47 21.44
22 Blake Sparkman-Logan Sparkman Chiles High School Fishing Team  7/6  21.76 0.25 0.00 12.54 8.97 21.26
23 Carson Russell-David Thompson Central Florida Youth Anglers 10/8  21.78 0.50 4.60 10.36 10.92 20.78
24 Gunner Thomas-Zack Griffin Bainbridge Bass Cats  7/6  21.13 0.25 6.35 17.82 3.06 20.63
25 Will Boyd-Jeremy Monda Quincy High School Bassmasters 10/10 20.52 0.00 0.00 10.73 9.79 20.52
26 Lane Hulse-Patrick Long Chiles High School Fishing Team 10/9  20.37 0.25 0.00 9.35 10.77 19.87
27 Tristan Barber-Christopher Grimes Lake Wales High School  8/8  19.82 0.00 5.05 12.22 7.60 19.82
28 Nathan Frederick-Conner Frederick Nassau Christian Bass Club  8/7  19.88 0.25 0.00 13.60 6.03 19.38
29 James Stevens-Lane McDaniel Wewahitchka Gators  9/9  19.27 0.00 0.00 7.39 11.88 19.27
30 Cody Morgan-Riley McCormick Bishop Kenny High School  9/9  19.20 0.00 0.00 8.49 10.71 19.20
31 Hayden McDaniel-Caden Wooten Wewahitchka Gators 10/9  19.68 0.25 0.00 10.85 8.58 19.18
32 Latt Durrance-Case Durrance Okeechobee Brahmans  7/7  19.18 0.00 4.51 15.81 3.37 19.18
33 Jacob Payne-Blake Thomas Southern Bass Junior Bass Masters 10/10 19.15 0.00 0.00 9.65 9.50 19.15
34 Kaitlyn Johnson-Amber Rourks Columbia High School Bassmasters  6/6  18.80 0.00 0.00 5.45 13.35 18.80
35 Drew Pitts-Luke Romesburg Tampa Bay Junior Bass Club High School 10/9  19.21 0.25 0.00 8.61 10.35 18.71
36 Cole Rountree-Cooper Bishman Central Florida Youth Anglers 10/10 18.58 0.00 0.00 10.03 8.55 18.58
37 Tristan Whittaker-Will Rhoades Panhandle Youth Anglers High School 10/10 18.00 0.00 0.00 9.54 8.46 18.00
38 Tommy Dunaway-Riley McKamey Capital City Junior Bass Hunters  8/8  18.00 0.00 4.44 8.27 9.73 18.00
39 Kaleb Moulton-Andrew Parkerson Panhandle Youth Anglers High School  9/9  17.53 0.00 0.00 6.64 10.89 17.53
40 James Romig-Coltyn Morris Putnam County Bassmasters  9/9  17.19 0.00 0.00 8.04 9.15 17.19
41 Claude Loftin-Dylan Murrell Marion County High School Bassmasters 10/10 17.14 0.00 0.00 8.91 8.23 17.14
42 Coley Riley-Chelsea Woodard Strawberry Crest  6/6  16.98 0.00 3.11 13.87 3.11 16.98
43 Alexander Williams- Godby High School Anglers  9/8  17.25 0.25 0.00 5.61 11.39 16.75
44 Tyson Verkaik-Kalen Harbaugh Marion County High School Bassmasters  7/7  16.60 0.00 5.99 2.52 14.08 16.60
45 Harley Collins-Isaac Polanco LaBelle High Anglers  6/6  16.57 0.00 6.57 10.00 6.57 16.57
46 Kyle Zainitzer-Tyler Scott Okeechobee Brahmans 10/9  16.99 0.25 0.00 10.68 6.06 16.49
47 Harrison Justice-Ethan Cayer Tampa Bay Junior Bass Club High School  9/8  16.44 0.25 0.00 5.87 10.32 15.94
48 Drew Bradstreet-Kamden Bradstreet Central Florida Youth Anglers  8/8  14.60 0.00 0.00 9.44 5.16 14.60
49 Kaden Burrus-Lane Wilkinson Lake Wales High School  9/8  14.96 0.25 0.00 7.83 6.88 14.46
50 Max Ness-Brantley Hall Plant City High School  6/6  14.25 0.00 1.83 12.42 1.83 14.25
51 Samuel Godwin- SneadsHigh School  8/8  14.23 0.00 5.64 8.60 5.63 14.23
52 Jeffrey Worthy-Dillon Smith George Jenkins Bassmasters  8/8  14.07 0.00 0.00 7.58 6.49 14.07
53 Remington Potter-Caden Branch Liberty County Anglers  7/7  14.03 0.00 0.00 9.28 4.75 14.03
54 Nolan Wilson-Carter Wilson Chiles High School Fishing Team  6/6  13.92 0.00 5.42 12.48 1.44 13.92
55 Stanley Flesher-Chase Grigsby Highlands County Anglers Club  8/8  13.47 0.00 0.00 5.88 7.59 13.47
56 Lindsey Slanker-Anna Swisher Columbia High School Bassmasters  4/4  12.86 0.00 3.95 8.91 3.95 12.86
57 Ryan Garrett-Austin Leever King High Bass Club  7/7  11.99 0.00 0.00 3.32 8.67 11.99
58 Wyatt Sumner-Savannah Sumner Auburndale High School  7/7  11.83 0.00 0.00 11.83 0.00 11.83
59 Kayla Hardy-Kolby Sherrod Columbia High School Bassmasters  4/4  11.60 0.00 4.72 10.78 0.82 11.60
60 Ethan Lewis-Tommy Candelaria Chiles High School Fishing Team  3/3  11.56 0.00 4.85 7.28 4.28 11.56
61 Travis Howell-Jacob Alday SneadsHigh School  7/7  15.47 2.00 0.00 10.65 2.82 11.47
62 David English-James Dylan Ratliff Chiles High School Fishing Team  5/5  10.73 0.00 0.00 10.73 0.00 10.73
63 Wyatt Hodges-Noah Buchanan Nassau Christian Bass Club  7/6  11.05 0.25 0.00 4.65 6.15 10.55
64 Andrew Ready-Riley McPherson George Jenkins Bassmasters  5/5  10.47 0.00 6.19 10.47 0.00 10.47
65 Briar Napier-Garrett Thomas 863 Anglers of Highlands County  5/5  10.46 0.00 5.31 10.46 0.00 10.46
66 Merrick Diaz-Jett Stanley Strawberry Crest  8/8  10.42 0.00 0.00 3.82 6.60 10.42
67 Logan McMasters-Kameron Carter Okeechobee Brahmans  7/7  10.36 0.00 0.00 5.77 4.59 10.36
68 Josh Johnson-Gavin McKenzie Auburndale High School  4/3  10.40 0.25 5.92 10.15 0.00 9.90
69 Jacob Teal-Brady Patisaul Mulberry Bassmasters  5/2  11.18 0.75 0.00 10.43 0.00 9.68
70 Josh McCann-Jesse Martin Tampa Bay Junior Bass Club High School  4/4  9.63 0.00 0.00 9.63 0.00 9.63
71 Seth Calareso-Troy Davis Wewahitchka Gators  8/8  9.22 0.00 0.00 6.60 2.62 9.22
72 Brody Thomas-Miles Cundiff Bainbridge Bass Cats  5/5  9.20 0.00 0.00 9.20 0.00 9.20
73 Carsten McInnes-Carson Porter Marion County High School Bassmasters  2/2  8.95 0.00 6.29 2.41 6.54 8.95
74 Evan Wade Newell-Michael-John Teate, Jr Central Florida Youth Anglers  4/4  8.53 0.00 0.00 8.53 0.00 8.53
75 Dalton Dunn-Jon Thornton, Jr Seminole Junior Anglers  6/6  8.38 0.00 0.00 5.80 2.58 8.38
76 Philip (JP) Gilman-Kohle Harigel Panhandle Youth Anglers High School  4/4  7.51 0.00 0.00 7.51 0.00 7.51
77 Thomas Nash-Chance Kurrash Columbia High School Bassmasters  5/5  6.85 0.00 0.00 0.00 6.85 6.85
78 Braxton Johnson-Kyle Scott Columbia High School Bassmasters  4/4  6.00 0.00 2.12 2.12 3.88 6.00
79 Aaron Woodard-Jared Kirkland Auburndale High School  4/4  5.85 0.00 0.00 5.85 0.00 5.85
80 Colton McPeak-Seth Hendrix Okeechobee Brahmans  2/1  5.35 0.25 0.00 0.00 5.10 4.85
81 Jesse Nance- Crestview High Bassmasters  3/3  4.84 0.00 0.00 0.00 4.84 4.84
82 Sammy Jay Acree-William (Billy) Campbell Lake Wales High School  4/4  4.66 0.00 0.00 4.66 0.00 4.66
83 Parker Hughes-Cooper Hughes Marion County High School Bassmasters  4/4  4.63 0.00 0.00 4.63 0.00 4.63
84 Patrick Papania-Colin Papania Chiles High School Fishing Team  2/2  4.49 0.00 0.00 0.00 4.49 4.49
85 Justin Williams-Braxton Williams Columbia High School Bassmasters  2/2  4.37 0.00 0.00 4.37 0.00 4.37
86 Austin Young-Ryan Scott Highlands County Anglers Club  2/2  4.34 0.00 0.00 4.34 0.00 4.34
87 Trevor Davis-Jordan Register Putnam County Bassmasters  4/4  4.28 0.00 0.00 4.28 0.00 4.28
88 Bodie Lachina- Southern Bass Junior Bass Masters  3/3  3.67 0.00 0.00 3.67 0.00 3.67
89 Dylan Blount-Syde Long Chiles High School Fishing Team  3/3  3.60 0.00 1.37 1.37 2.23 3.60
90 Max Lofton-Conner Swindle LaBelle High Anglers  1/1  3.36 0.00 3.36 3.36 0.00 3.36
91 DJ Holmes- Auburndale High School  3/3  3.33 0.00 1.26 2.07 1.26 3.33
92 Jackson Huckabee-Trace Mathews Crestview High Bassmasters  2/2  2.99 0.00 0.00 2.99 0.00 2.99
93 Richard (Riley) Miller-Maddox Hood Auburndale High School  2/2  2.67 0.00 0.00 2.67 0.00 2.67
94 Lucille Sloan-Aedan Lucas SneadsHigh School  1/1  2.18 0.00 2.18 2.18 0.00 2.18
95 Caleb Straight-Kalob Swanson Panhandle Youth Anglers High School  2/2  2.05 0.00 0.00 2.05 0.00 2.05
96 Andrew (Andy) Revell-Cody Pass Liberty County Anglers  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00