Feb. 2nd – High School – Lake Okeechobee

Place Participant Club Fish Wgt Pen B/F Total Team Participation Total
1 Will Boyd-Jeremy Monda Quincy High School Bassmasters  5/5  20.45 0.00 7.23 20.45 200 20 220
2 Jackson Swisher-Seth Slanker Columbia High School Bassmasters  5/5  17.71 0.00 7.17 17.71 199 20 219
3 Kyle Zainitzer-Tyler Scott Okeechobee Brahmans  5/5  16.59 0.00 0.00 16.59 198 20 218
4 Ryan Bousquet-Travis Ellington Boca Raton Community HS Fishing Team  5/5  14.53 0.00 4.53 14.53 197 20 217
5 Blake Sparkman-Logan Sparkman Chiles High School Fishing Team  5/5  14.51 0.00 0.00 14.51 196 20 216
6 Cavin Turner-Reid Whitehouse Highlands County Anglers Club  4/4  12.34 0.00 0.00 12.34 195 20 215
7 Justin Williams-Braxton Williams Columbia High School Bassmasters  5/5  11.47 0.00 0.00 11.47 194 20 214
8 Jessie Altman-Ty Jackson Columbia High School Bassmasters  5/5  11.33 0.00 0.00 11.33 193 20 213
9 Grady Windham-Justin Lawrence Seminole Junior Anglers  5/5  11.09 0.00 0.00 11.09 192 20 212
10 Case Durrance-Latt Durrance Okeechobee Brahmans  4/4  11.01 0.00 0.00 11.01 191 20 211
11 Owen Heron-Charles Welch Marion County High School Bassmasters  5/5  10.88 0.00 0.00 10.88 190 20 210
12 Conner Herring-Parker Landen Dixie Co Bass Masters HS Fishing  5/5  10.81 0.00 0.00 10.81 189 20 209
13 Trent Nelson-Wyatt Cannon Okeechobee Brahmans  5/5  10.50 0.00 0.00 10.50 188 20 208
14 Nathan Frederick-Conner Frederick Nassau Christian Bass Club  4/4  10.38 0.00 0.00 10.38 187 20 207
15 Owen Gooding-Robby Putnam Mulberry Bassmasters  5/5  10.33 0.00 0.00 10.33 186 20 206
16 Tyson Verkaik-Kalen Harbaugh Marion County High School Bassmasters  5/5  10.18 0.00 0.00 10.18 185 20 205
17 Trevor Davis-Jordan Register Putnam County Bassmasters  5/5  10.15 0.00 0.00 10.15 184 20 204
18 Braxton Johnson-Kyle Scott Columbia High School Bassmasters  5/5  10.07 0.00 0.00 10.07 183 20 203
19 Ben Kuhn-Cole Merritt Chiles High School Fishing Team  5/5  9.81 0.00 0.00 9.81 182 20 202
20 Davis Dimauro-Bryce Dimauro Seminole Junior Anglers  5/5  9.41 0.00 0.00 9.41 181 20 201
21 Sammy Jay Acree-William (Billy) Campbell Lake Wales High School  5/5  9.22 0.00 0.00 9.22 180 20 200
22 Caden Wooten-Hayden McDaniel Wewahitchka Gators  5/5  9.20 0.00 0.00 9.20 179 20 199
23 Logan McMasters-Tyler Alexander Okeechobee Brahmans  5/5  9.05 0.00 0.00 9.05 178 20 198
24 Grayson Ashley-Caleb Kinyon Seminole Junior Anglers  4/4  8.98 0.00 0.00 8.98 177 20 197
25 Thomas Nash-Tyler Boston Columbia High School Bassmasters  4/4  8.76 0.00 0.00 8.76 176 20 196
26 Parker Hughes-Cooper Hughes Marion County High School Bassmasters  5/5  8.73 0.00 0.00 8.73 175 20 195
27 James Swaford-Weston Howard 863 Anglers of Highlands County  4/4  8.50 0.00 0.00 8.50 174 20 194
28 Luke Eagan-William Hunter Highlands County Anglers Club  5/5  8.39 0.00 0.00 8.39 173 20 193
29 Richard (Riley) Miller-Maddox Hood Auburndale High School  2/2  8.28 0.00 0.00 8.28 172 20 192
30 Tracen Phillips-Cade Grigsby 863 Anglers of Highlands County  4/4  8.12 0.00 0.00 8.12 171 20 191
31 Josh McCann-Jesse Martin Tampa Bay Junior Bass Club High School  4/4  8.05 0.00 0.00 8.05 170 20 190
32 Max Ness-Brantley Hall Plant City High School  5/5  8.03 0.00 0.00 8.03 169 20 189
33 Zack Barrera-Dalton Loos Marion County High School Bassmasters  5/5  7.93 0.00 0.00 7.93 168 20 188
34 Kenny Garand-Dylan Casazza Tampa Bay Junior Bass Club High School  5/5  7.66 0.00 0.00 7.66 167 20 187
35 Brice Prowant-Caleb White Moore Haven Middle-High School  5/5  7.60 0.00 0.00 7.60 166 20 186
36 Jacob Dickinson-Fisher Cusic Central Florida Youth Anglers  4/4  7.60 0.00 0.00 7.60 165 20 185
37 Harley Collins-Isaac Polanco LaBelle High Anglers  4/4  7.42 0.00 0.00 7.42 164 20 184
38 Colton McPeak-Seth Hendrix Okeechobee Brahmans  5/5  7.24 0.00 0.00 7.24 163 20 183
39 Ryan Padgett-Zach Dicks Columbia High School Bassmasters  5/5  7.22 0.00 0.00 7.22 162 20 182
40 Tommy Dunaway-Riley McKamey Capital City Junior Bass Hunters  3/3  7.09 0.00 0.00 7.09 161 20 181
41 Savannah Sumner-Wyatt Sumner Auburndale High School  4/4  6.74 0.00 0.00 6.74 160 20 180
42 Stanley Flesher-Chase Grigsby Highlands County Anglers Club  4/4  6.19 0.00 0.00 6.19 159 20 179
43 Ryan Garrett-Austin Leever King High Bass Club  4/4  5.65 0.00 0.00 5.65 158 20 178
44 Andy Revell-Cody Pass Liberty County Anglers  3/3  5.53 0.00 0.00 5.53 157 20 177
45 Josh Johnson-Gavin McKenzie Auburndale High School  3/3  5.32 0.00 0.00 5.32 156 20 176
46 Dawson Ettinger-Michael Reneau Clay County High School Bassmasters  3/3  5.19 0.00 0.00 5.19 155 20 175
47 Jonah Spivey-Norman Huddy Strawberry Crest  2/2  5.03 0.00 0.00 5.03 154 20 174
48 Nolan Wilson- Chiles High School Fishing Team  2/2  4.84 0.00 0.00 4.84 153 20 173
49 Cody Morgan-Riley McCormick Bishop Kenny High School  2/2  4.81 0.00 0.00 4.81 152 20 172
50 Zach Temperly-Will Grace Seminole Junior Anglers  2/2  4.64 0.00 0.00 4.64 151 20 171
51 Chase Hubble-Chase Givens Strawberry Crest  2/2  4.60 0.00 0.00 4.60 150 20 170
52 Mason Smith-Kaiden Smith Highlands County Anglers Club  3/3  4.32 0.00 0.00 4.32 149 20 169
53 Claude Loftin-Dylan Murell Marion County High School Bassmasters  2/2  4.14 0.00 0.00 4.14 148 20 168
54 James Romig-Coltyn Morris Putnam County Bassmasters  3/3  3.87 0.00 0.00 3.87 147 20 167
55 Andrew Parkerson-Kaleb Moulton Panhandle Youth Anglers High School  3/3  3.63 0.00 0.00 3.63 146 20 166
56 Remington Potter-Caden Branch Liberty County Anglers  3/3  3.49 0.00 0.00 3.49 145 20 165
57 Felix Flores-Climmie Davis LaBelle High Anglers  2/2  3.44 0.00 0.00 3.44 144 20 164
58 Vincent Maffei-Kyle Hinds Lake Wales High School  3/3  3.28 0.00 0.00 3.28 143 20 163
59 Matt DeMott-Caroline DeMott Boca Raton Community HS Fishing Team  1/1  3.10 0.00 3.10 3.10 142 20 162
60 Corbett Wyatt-Blake Zajac Strawberry Crest  3/3  3.04 0.00 0.00 3.04 141 20 161
61 Dalton Dunn-Jon Thornton, Jr Seminole Junior Anglers  1/1  2.85 0.00 2.85 2.85 140 20 160
61 Austin Young-Ryan Scott Highlands County Anglers Club  1/1  2.85 0.00 2.85 2.85 139 20 159
63 Kaitlyn Williams-Gauge Chandler Okeechobee Brahmans  2/2  2.79 0.00 0.00 2.79 138 20 158
64 Jeffrey Worthy-Dillon Smith George Jenkins Bassmasters  1/1  2.70 0.00 2.70 2.70 137 20 157
65 Nick Branch-Camren Teuton Putnam County Bassmasters  2/2  2.44 0.00 0.00 2.44 136 20 156
66 Ashton C. Smith-Jamie Roberts West Volusia Schools River Ratz  1/1  2.41 0.00 2.41 2.41 135 20 155
67 Andrew Ready-Riley McPherson George Jenkins Bassmasters  1/1  2.08 0.00 2.08 2.08 134 20 154
68 Drew Pitts-Luke Romesburg Tampa Bay Junior Bass Club High School  1/1  1.85 0.00 1.85 1.85 133 20 153
69 Coley Riley-Chelsea Woodard Strawberry Crest  1/1  1.82 0.00 1.82 1.82 132 20 152
70 Jake Bessey-Pyke Dawson Okeechobee Brahmans  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Dylan Blount-Syde Long Chiles High School Fishing Team  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Noah Buchanan- Nassau Christian Bass Club  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Kaden Burrus-Lane Wilkinson Lake Wales High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Lynzi Butler-Sydney Puntenney Strawberry Crest  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 David Daniel- Okeechobee Brahmans  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Merrick Diaz-Jett Stanley Strawberry Crest  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Shane Dill-Bowynn Brown Bainbridge Bass Cats  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Houston John-Jay Walkup Highlands County Anglers Club  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Harrison Justice-Ethan Cayer Tampa Bay Junior Bass Club High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Grant Karlson-Troy Hovis 863 Anglers of Highlands County  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Ryan Lairson-Shane Lints Lake Wales High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Kora Lemmermen-Amy Trent Okeechobee Brahmans  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Max Lofton-Conner Swindle LaBelle High Anglers  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Garrett McCarta-Chase Costello 863 Anglers of Highlands County  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Briar Napier-Garrett Thomas 863 Anglers of Highlands County  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Tanner O’Donnell-Hunter Turner LaBelle High Anglers  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Raith Sales-Rafe Sexton Okeechobee Brahmans  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Broc Snyder- Auburndale High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Caleb Straight-Kalob Swanson Panhandle Youth Anglers High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Jacob Teal-Brady Patisaul Mulberry Bassmasters  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Charles Tillberg-Tyler Thomas Tampa Bay Junior Bass Club High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Summer Wilkinson-McKenna Lints Lake Wales High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
70 Aaron Woodard-Jared Kirkland Auburndale High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
                     
Big Bass Will Boyd-Jeremy Monda Quincy High School Bassmasters       7.23