Feb. 1st – High School – Lake Okeechobee

Place Participant Club Fish Wgt Pen B/F Total Team Participation Total
1 Claude Loftin-Dylan Murell Marion County High School Bassmasters  5/5  21.59 0.00 6.00 21.59 200 20 220
2 Josh McCann-Jesse Martin Tampa Bay Junior Bass Club High School  5/5  19.43 0.00 0.00 19.43 199 20 219
3 Blake Sparkman-Logan Sparkman Chiles High School Fishing Team  5/5  18.48 0.00 5.06 18.48 198 20 218
4 Jackson Swisher-Seth Slanker Columbia High School Bassmasters  5/5  18.34 0.00 0.00 18.34 197 20 217
5 Briar Napier-Garrett Thomas 863 Anglers of Highlands County  5/5  17.60 0.00 0.00 17.60 196 20 216
6 Aaron Woodard-Jared Kirkland Auburndale High School  5/5  17.48 0.00 6.90 17.48 195 20 215
7 Sammy Jay Acree-William (Billy) Campbell Lake Wales High School  5/5  17.36 0.00 0.00 17.36 194 20 214
8 Davis Dimauro-Bryce Dimauro Seminole Junior Anglers  5/5  17.18 0.00 0.00 17.18 193 20 213
9 Colton McPeak-Seth Hendrix Okeechobee Brahmans  5/5  17.13 0.00 6.96 17.13 192 20 212
10 Kyle Zainitzer-Tyler Scott Okeechobee Brahmans  5/5  17.04 0.00 0.00 17.04 191 20 211
11 Jeffrey Worthy-Dillon Smith George Jenkins Bassmasters  5/5  16.88 0.00 6.43 16.88 190 20 210
12 Grant Karlson-Troy Hovis 863 Anglers of Highlands County  5/5  15.84 0.00 7.21 15.84 189 20 209
13 Trent Nelson-Wyatt Cannon Okeechobee Brahmans  5/5  15.84 0.00 0.00 15.84 188 20 208
14 Cavin Turner-Reid Whitehouse Highlands County Anglers Club  5/5  15.64 0.00 0.00 15.64 187 20 207
15 Matt DeMott-Caroline DeMott Boca Raton Community HS Fishing Team  5/5  15.30 0.00 0.00 15.30 186 20 206
16 Case Durrance-Latt Durrance Okeechobee Brahmans  5/5  15.28 0.00 0.00 15.28 185 20 205
17 James Romig-Coltyn Morris Putnam County Bassmasters  5/5  14.97 0.00 0.00 14.97 184 20 204
18 Conner Herring-Parker Landen Dixie Co Bass Masters HS Fishing  5/5  14.31 0.00 6.11 14.31 183 20 203
19 Richard (Riley) Miller-Maddox Hood Auburndale High School  5/5  14.22 0.00 0.00 14.22 182 20 202
20 Grady Windham-Justin Lawrence Seminole Junior Anglers  5/5  14.11 0.00 0.00 14.11 181 20 201
21 Parker Hughes-Cooper Hughes Marion County High School Bassmasters  5/5  14.06 0.00 0.00 14.06 180 20 200
22 Nathan Frederick-Conner Frederick Nassau Christian Bass Club  5/5  13.93 0.00 0.00 13.93 179 20 199
23 Coley Riley-Chelsea Woodard Strawberry Crest  4/4  13.84 0.00 0.00 13.84 178 20 198
24 Luke Eagan-William Hunter Highlands County Anglers Club  5/5  13.76 0.00 0.00 13.76 177 20 197
25 Dawson Ettinger-Michael Reneau Clay County High School Bassmasters  5/5  13.63 0.00 7.70 13.63 176 20 196
26 Ethan Holt-Cale Collins LaBelle High Anglers  5/5  13.63 0.00 0.00 13.63 175 20 195
27 Nick Branch-Camren Teuton Putnam County Bassmasters  5/5  13.27 0.00 0.00 13.27 174 20 194
28 Stanley Flesher-Chase Grigsby Highlands County Anglers Club  5/5  13.08 0.00 0.00 13.08 173 20 193
29 Owen Gooding-Robby Putnam Mulberry Bassmasters  5/4  12.99 0.25 0.00 12.74 172 20 192
30 Vincent Maffei-Kyle Hinds Lake Wales High School  5/5  12.70 0.00 0.00 12.70 171 20 191
31 Zack Barrera-Dalton Loos Marion County High School Bassmasters  5/5  12.69 0.00 0.00 12.69 170 20 190
32 Dominic Rogers-Jason Talabert West Boca High School  5/5  12.65 0.00 6.03 12.65 169 20 189
33 Max Ness-Brantley Hall Plant City High School  5/5  12.63 0.00 0.00 12.63 168 20 188
34 Chase Hubble-Chase Givens Strawberry Crest  5/5  12.61 0.00 0.00 12.61 167 20 187
35 Dalton Dunn-Jon Thornton, Jr Seminole Junior Anglers  5/5  12.53 0.00 0.00 12.53 166 20 186
36 Justin Williams-Braxton Williams Columbia High School Bassmasters  5/5  12.42 0.00 0.00 12.42 165 20 185
37 Kenny Garand-Dylan Casazza Tampa Bay Junior Bass Club High School  5/5  12.38 0.00 0.00 12.38 164 20 184
38 Jake Bessey-Pyke Dawson Okeechobee Brahmans  5/5  12.34 0.00 0.00 12.34 163 20 183
39 Harley Collins-Isaac Polanco LaBelle High Anglers  5/5  12.33 0.00 0.00 12.33 162 20 182
39 Owen Heron-Charles Welch Marion County High School Bassmasters  5/5  12.33 0.00 0.00 12.33 161 20 181
41 Savannah Sumner-Wyatt Sumner Auburndale High School  5/5  11.76 0.00 0.00 11.76 160 20 180
42 Ben Kuhn-Cole Merritt Chiles High School Fishing Team  5/5  11.53 0.00 0.00 11.53 159 20 179
43 Ryan Bousquet-Travis Ellington Boca Raton Community HS Fishing Team  5/5  11.37 0.00 0.00 11.37 158 20 178
44 Andrew Parkerson-Kaleb Moulton Panhandle Youth Anglers High School  5/5  11.31 0.00 0.00 11.31 157 20 177
45 Tyson Verkaik-Kalen Harbaugh Marion County High School Bassmasters  5/5  11.25 0.00 0.00 11.25 156 20 176
46 Grayson Ashley-Caleb Kinyon Seminole Junior Anglers  5/5  11.16 0.00 0.00 11.16 155 20 175
47 Brice Prowant-Caleb White Moore Haven Middle-High School  5/5  11.11 0.00 0.00 11.11 154 20 174
48 Houston John-Jay Walkup Highlands County Anglers Club  5/5  10.66 0.00 0.00 10.66 153 20 173
49 Braxton Johnson-Kyle Scott Columbia High School Bassmasters  5/5  10.60 0.00 0.00 10.60 152 20 172
50 Remington Potter-Caden Branch Liberty County Anglers  5/5  10.46 0.00 0.00 10.46 151 20 171
51 Ryan Garrett-Austin Leever King High Bass Club  5/5  10.44 0.00 0.00 10.44 150 20 170
52 Jessie Altman-Ty Jackson Columbia High School Bassmasters  5/5  10.43 0.00 0.00 10.43 149 20 169
53 James Swaford-Weston Howard 863 Anglers of Highlands County  5/5  10.36 0.00 0.00 10.36 148 20 168
54 Logan McMasters-Tyler Alexander Okeechobee Brahmans  5/5  10.24 0.00 0.00 10.24 147 20 167
55 Caden Wooten-Hayden McDaniel Wewahitchka Gators  5/5  10.08 0.00 0.00 10.08 146 20 166
56 Ryan Padgett-Zach Dicks Columbia High School Bassmasters  5/5  9.95 0.00 0.00 9.95 145 20 165
57 Kaden Burrus-Lane Wilkinson Lake Wales High School  5/5  9.80 0.00 0.00 9.80 144 20 164
57 Caleb Straight-Kalob Swanson Panhandle Youth Anglers High School  5/5  9.80 0.00 0.00 9.80 143 20 163
59 Raith Sales-Rafe Sexton Okeechobee Brahmans  5/5  9.58 0.00 0.00 9.58 142 20 162
60 Shane Dill-Bowynn Brown Bainbridge Bass Cats  5/5  9.49 0.00 0.00 9.49 141 20 161
61 Andrew Ready-Riley McPherson George Jenkins Bassmasters  5/5  9.29 0.00 0.00 9.29 140 20 160
62 Felix Flores-Climmie Davis LaBelle High Anglers  5/5  8.94 0.00 0.00 8.94 139 20 159
63 Charles Tillberg-Tyler Thomas Tampa Bay Junior Bass Club High School  5/5  8.88 0.00 0.00 8.88 138 20 158
64 Thomas Nash-Tyler Boston Columbia High School Bassmasters  5/5  8.52 0.00 0.00 8.52 137 20 157
64 Drew Pitts-Luke Romesburg Tampa Bay Junior Bass Club High School  5/5  8.52 0.00 0.00 8.52 136 20 156
66 Josh Johnson-Gavin McKenzie Auburndale High School  5/5  10.32 2.00 0.00 8.32 135 20 155
67 Noah Buchanan- Nassau Christian Bass Club  5/5  8.04 0.00 0.00 8.04 134 20 154
68 Jacob Teal-Brady Patisaul Mulberry Bassmasters  3/3  5.96 0.00 0.00 5.96 133 20 153
69 Ashton C. Smith-Jamie Roberts West Volusia Schools River Ratz  2/2  5.89 0.00 0.00 5.89 132 20 152
70 Austin Young-Ryan Scott Highlands County Anglers Club  2/2  5.31 0.00 0.00 5.31 131 20 151
71 Broc Snyder- Auburndale High School  2/2  5.09 0.00 0.00 5.09 130 20 150
72 Tanner O’Donnell-Hunter Turner LaBelle High Anglers  2/2  4.87 0.00 0.00 4.87 129 20 149
73 Harrison Justice-Ethan Cayer Tampa Bay Junior Bass Club High School  2/2  4.71 0.00 0.00 4.71 128 20 148
74 Max Lofton-Conner Swindle LaBelle High Anglers  3/3  4.24 0.00 0.00 4.24 127 20 147
75 Cody Morgan-Riley McCormick Bishop Kenny High School  1/1  3.84 0.00 3.84 3.84 126 20 146
76 Kora Lemmermen-Amy Trent Okeechobee Brahmans  3/3  3.81 0.00 0.00 3.81 125 20 145
77 Jonah Spivey-Norman Huddy Strawberry Crest  2/2  3.58 0.00 0.00 3.58 124 20 144
78 Dylan Blount-Syde Long Chiles High School Fishing Team  1/1  3.23 0.00 3.23 3.23 123 20 143
79 Tracen Phillips-Cade Grigsby 863 Anglers of Highlands County  2/2  3.00 0.00 0.00 3.00 122 20 142
80 Nolan Wilson- Chiles High School Fishing Team  5/5  2.77 0.00 2.77 2.77 121 20 141
81 Gauge Chandler- Okeechobee Brahmans  2/2  2.71 0.00 0.00 2.71 120 20 140
82 Merrick Diaz-Jett Stanley Strawberry Crest  1/1  1.59 0.00 1.59 1.59 119 20 139
83 Mason Smith-Kaiden Smith Highlands County Anglers Club  1/1  1.42 0.00 1.42 1.42 118 20 138
84 Corbett Wyatt-Blake Zajac Strawberry Crest  1/1  1.37 0.00 1.37 1.37 117 20 137
85 Ryan Lairson-Shane Lints Lake Wales High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
85 Austin Mann-Jonathan Maxcy Highlands County Anglers Club  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
85 Andy Schmidt-Valentino Diaz Boca Raton Community HS Fishing Team  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
85 Summer Wilkinson-McKenna Lints Lake Wales High School  0/0  0.00 0.00 0.00 0.00 0 20 20
                     
Big Bass Dawson Ettinger-Michael Reneau Clay County High School Bassmasters       7.70