North East Team of the Year Standings

FLORIDA B.A.S.S. NATION
2018 North East TEAM OF THE YEAR STANDINGS

PlaceTeamClub9/9/18
1Walker Weeks-Hannah AdamsLake Wales HS Bassmasters200
2Dalton Michael Blakley-Turner CrewsColumbia High School199
3Wyatt Thompson-Ashton LittleMarion County HS BM198
4Blake Briscoe-Matthew Decadia-RuskMarion County HS BM197
5Cody Wojcieszak-David DanielOkeechobee Brahmans196
6Justin Hevey-John PearceOkeechobee Brahmans195
7Cole Hanson-Mathew PratherDurant HS Fishing Club194
8Jake Bessey-Seth HendrixOkeechobee Brahmans193
9Grant Karlson-Troy Hovis863 Anglers of Highlands County192
10Ivy McIntyre-Hayden JohnsonColumbia High School191
11Ashton C. Smith-Cole TennihillWest Volusia Schools River Ratz190
12Garrett Thomas-Briar Napier863 Anglers of Highlands County189
13Chase Hubble-Chase GivensStrawberry Crest HS BM188
14Jackson Swisher-Seth SlankerColumbia High School187
15Jacob Dorland-Xavier LongMarion County HS BM186
16Houston Polk-Kye HowardStrawberry Crest HS BM185
17Max Ness-Jake StinesPlant City High School184
18Ryan Padgett-Thomas NashColumbia High School183
19Aaron WoodardAuburndale HS Bassmasters182
20Dalton McPherson-Ashton GriffinHighlands County Anglers Club181
21Jack Alfieri-Austin NewStrawberry Crest HS BM180
22Conner Frederick-Nathan FrederickNassau Christian HS Bass Club179
23Sammy Jay Acree-William (Billy) CampbellLake Wales HS Bassmasters178
24Ty Jackson-Jessie AltmanColumbia High School177
25Lindsey Slanker-Anna SwisherColumbia High School176
26Matthew Sherrod-Zach DicksColumbia High School175
27Landon Gaudette-Dane JohnsonAuburndale HS Bassmasters174
28Norman Huddy-Jonah SpiveyStrawberry Crest HS BM173
29Braxton Johnson-Cason GriffinColumbia High School172
30Zack Barrera-Alex CookMarion County HS BM171
31Isaac Dorland-Julian LongMarion County HS BM170
32Jacob Morgan-Chase Grigsby863 Anglers of Highlands County169
33Kash Waldron-Ryan WaldronHighlands County Anglers Club168
34Tristan Barber-Lane WilkersonLake Wales HS Bassmasters0
34Donald Christoff, IIIBishop Moore Catholic High School0
34Fisher Cusic-Zachary TylerMcKeel HS Fishing team0
34Kenny Garand-Raymond JordanTampa Bay Junior Bass Club HS0
34Dalton Gary-Creed-Chase (Tony) SmithStrawberry Crest HS BM0
34Brantley Hall-Phillip FutchPlant City High School0
34Parker Hughes-Cooper HughesMarion County HS BM0
34Chance Kurrasch-Kyle ScottColumbia High School0
34Christopher Long-Dalton LoosMarion County HS BM0
34Vincent Maffei-Hector CortezLake Wales HS Bassmasters0
34Ben McCann-Josh McCannBradenton Christian School0
34Carsten McInnes-Carson PorterMarion County HS BM0
34Anthony Piccirello-Andrew AndersonMarion County HS BM0
34James Swafford-Weston Howard863 Anglers of Highlands County0
34Austin Williams-Darren EubankColumbia High School0
34Corbett Wyatt-Blake ZajacStrawberry Crest HS BM0